Tiskárny plastových karet

Tiskárny plastových karet poskytují maximální zabezpečení, zvýšenou produktivitu, špičkovou kvalitu, nižší náklady a lepší zákaznický servis. Ideální pro vlastní potiskovou výrobu plastových karet. Na karty lze tisknout čárové kódy, text, obrázky nebo grafické symboly. V naší nabídce naleznete tiskárny plastových karet od těch nejmenších až po tiskárny s možností aplikace ochranných bezpečnostních prvků.  Jsou ideální pro potisk zaměstnaneckých či studentských ID karet, dárkových, věrnostních a členských karet, zabezpečených karet apod. Výroba vlastních plastových karet ve vaší režii.

V této kategorii najdete nabídku tiskáren plastových karet. Využijte výhody těchto tiskáren karet ve vaší firmě. Tiskárny karet jsou velmi výkonné a pracují i v těch nejtěžších podmínkách.

Nabídka tiskáren mobilních karet je rozsáhlá a každá podkategorie i jednotlivý produkt mají konkrétně popsané svou specifikaci a parametry. Pokud byste si nevěděli rady při výběru odpovídající tiskárnu plastových karet, naši specialisté vám ochotně poradí. Neváhejte nás kontaktovat.

Proč tiskárny plastových karet od Datascan?

  • moderní a inovativní řešení
  • dlouholeté zkušenosti s prodejem tiskáren na karty
  • komplexní řešení pro firmy
  • poradenství v oblasti výběru tiskáren na plastové karty

Pomůžeme vám vybrat ideální tiskárnu plastových karet

S vlastní tiskárnou karet jste pány situace, nemusíte řešit neustálou výrobu nových identifikačních karet pro své nové zaměstnance nebo klienty. Tisk karet si sami, snadno a především za nízké náklady obstaráte ve velmi krátkém termínu. Pokud chcete poradit, doporučíme vám ideální tiskárnu plastových karet, která bude plně odpovídat vašim požadavkům na objem tisku, rychlost, pořizovací náklady, specifické formáty tištěných plastových karet apod.

Jak vybrat tiskárnu plastových karet?

Na trhu existuje široká škála tiskáren plastových karet pro výrobu plastových karet s vlastním potiskem.  Využívají technologie a softwary, které ovlivňují efektivitu a celkové náklady. Z tohoto důvodu je nutné před nákupem zvážit veškeré požadavky a potřeby. Jaké faktory byste měli zvážit před nákupem:

  1. dostupný rozpočet,
  2. požadavky na jednostranný či oboustranný tisk,
  3. metody tisku,
  4. odhadovaný objem tisku,
  5. potřeba odolnosti karet - laminování, vizuální bezpečnost,
  6. typ připojení.

V našem sortimentu najdete kvalitní tiskárny plastových karet výrobce Zebra. Vybrat si můžete mezi jednoduchými tiskárny, které nevyžadují složité nastavení a ovládání až po sofistikovanější tiskárny. Tiskárny využívají nejmodernější technologie tisku, dlouhodobou životnost a spolehlivý výkon. Využijete je ve službách, školství, pohostinství, zdravotnictví nebo ve firmě pro potisk zaměstnaneckých karet. 

Naše nabídka zařízení pro výrobu plastových karet

Sortiment Datascan zahrnuje 4 kategorie tiskáren pro výrobu plastových karet:

Naše nabídka zařízení pro výrobu plastových karet
Naše nabídka zařízení pro výrobu plastových karet

Příslušenství pro výrobu plastových karet

K výrobě kvalitních a odolných plastových karet je vedle tiskárny plastových karet nutné vybrat také vhodný spotřební materiál. V kategorii Příslušenství k tiskárnám karet najdete sortiment barvících páskůlaminovací materiály a samozřejmě také plastové karty Zebra

Datascan je také schopný pro vás zajistit zakázkovou výrobu personalizovaných plastových karet na základě Vašich požadavků. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Tematická specifikace nabízených produktů: tiskárny ID karet, tiskárna plsatových karet, Zebra tiskárny karet, tisk plastových karet.

Použití ve službách

Níže si můžete prohlédnout využití tiskárny plastových karet Zebra v praxi.

Použití ve službách
Použití ve službách

FAQ – Tiskárny plastových karet

Jaké druhy informací lze tisknout na plastové karty pomocí těchto tiskáren?

Tiskárny plastových karet umí tisknout personalizované údaje, fotografie, obrázky, kódy, kódování magnetických karet, zapisování do RFID čipových karet.

Jsou tyto tiskárny vhodné pro výrobu zaměstnaneckých nebo studentských ID karet?

Ano, tiskárny plastových karet jsou ideální právě pro účely zhotovování zaměstnaneckých, studentských nebo členských karet.

Jak se liší tiskárny plastových karet podle velikosti, způsobu a kvality tisku?

Dle velikosti rozlišujeme kompaktní tiskárny karet, které mají menší rychlost a jsou určené k nižšímu tiskovému zatížení v řádu desítek karet denně, a tiskárny karet střední třídy s vyšší rychlostí tisku a denním tiskovým zatížením v řádech stovek karet denně. Dle způsobu tisku dělíme tiskárny na termotransferové, kde se tisk uskutečňuje přímo na plastovou kartu, a retransferové, u níž je celá grafika karty vytištěna na průhlednou retransferovou fólii a posléze „zapečena“ na kartu. Termotransferové i retransferové tiskárny karet poskytují stejnou kvalitu tisku, a to rozlišení 300 dpi.

Jaké jsou výhody vlastního potisku plastových karet?

Hlavní výhody vlastního potisku plastových karet jsou především rychlost a flexibilita. V případě např. velké fluktuace zaměstnanců, ztráty či poškození karet, je možné potisknout novou kartu okamžitě (rychlost), kdykoliv je potřeba, a to bez prodlení (flexibilita).

Jak se tiskárny plastových karet liší v možnosti aplikace ochranných bezpečnostních prvků?

U kompaktních tiskáren plastových karet existují speciální barvicí pásky, které umožňují tisk bezpečnostních prvků (např. hologramů) pomocí laminace. U tiskáren střední třídy je navíc možné vytisknout grafiku na ochrannou vrstvu a vytvořit tak bezpečnostní značku, která vypadá jako vodoznak a je viditelná pod UV lampou.

Jsou tyto tiskárny vhodné pro tisk dárkových, věrnostních a členských karet?

Ano, tiskárny plastových karet jsou běžně používány pro vlastní tisk dárkových, členských, klubových a věrnostních karet v širokém spektru organizací a společností. Dá se říci, že mají univerzální použití bez ohledu na odvětví podnikání či zaměření organizace.

Jaký je proces tisku plastových karet a jaké jsou náklady na tisk?

Tisk plastových karet probíhá tzv. přímým tiskem (termotransferovým tiskem). Jedná se o technologii, při níž se barvivo z barvicí pásky přenáší za pomocí teploty na kartu, na níž barvivo sublimuje. Nejprve se aplikuje žlutá, pak purpurová, modrá a nakonec černá barevná složka z YMCKO barvicí pásky a výsledkem je plně barevný tisk. Poslední vrstvou je bezbarvý lak, který konzervuje a zvyšuje odolnost potisku. Další možnou technologií tisku je tzv. retransferový tisk, při němž se design karty vytiskne na přenosovou fólii a následně se tzv. “zapeče“ pomocí tepla a tlaku na kartu. Co se týče nákladů na tisk, každá páska má předem daný počet polí, tzn. přesný počet výtisků, a je tedy velice jednoduché si spočítat náklady na potisk jedné karty.

Mohu provádět údržbu a opravy těchto tiskáren sám, nebo je třeba profesionálního servisu?

Údržba tiskáren určených pro potisk plastových karet se provádí s originálním čisticím příslušenstvím – je nutné používat čisticí karty, přičemž tiskárna si sama o vyčištění „řekne“. Čištění tedy provádí uživatel sám. V případě nutnosti oprav či jiných servisních zásahů je nutné využít našeho certifikovaného servisního střediska. Pravidelným čištěním a používáním kvalitního spotřebního materiálu však nebude potřeba větších oprav.

Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby vyřízení záležitostí spojených s mým požadavkem.