Software pro inventuru

Připadá vám inventura jako složitý a časově náročný úkol? Pokud vaše společnost disponuje velkým množstvím zásob či rozsáhlým majetkem, může to být opravdu tvrdý oříšek. Asi nikdo, kdo ví, co je to inventura, se na ni netěší. Naše softwarové řešení vám však může značně zjednodušit práci a ušetřit spoustu času. Software + čtečka kódů inventrury vám pomůže situaci vyřešit.

Fyzický stav zásob či majetku mnohdy neodpovídá stavu v systému v důsledku selhání lidského faktoru a je podstatné, aby bylo možné kdykoli okamžitě provést fyzickou inventuru, která zajistí nápravu. Speciální sofware a tečka kódů pro inventuru je zbraní, jak zvládnout inventůru hladce a přesně.

Jak funguje systém na inventuru?

Celý systém funguje na základě využití čárových kódů. Inventurní software vyniká zejména jednoduchostí ovládání, přehledností, rychlou orientací a přizpůsobitelností požadavkům konkrétního zákazníka. K software je potřeba hardware, tedy čtečky čárových kódů pro inventuru.

Přehledná aplikace slouží ke snadnému, rychlému a bezchybnému provádění inventur zboží a majetku ve skladech, obchodech, kancelářích a výrobě. Tyto jednotvárné činnosti jsou náchylné na vznik lidských chyb při klasickém zpracování „papír + tužka“. Díky softwaru je možné chybovost odstranit a výrazně zkrátit celkový čas na provedení celé inventury. 

Jak se dělá inventura s pomocí našeho softwarového řešení?

Náš software pro inventuru obsahuje počítačovou aplikaci a mobilní aplikaci pro PDA. Zatímco PDA aplikace slouží k provádění inventury samotné, aplikace pro počítač zajišťuje možnost nastavení požadovaných funkcí a komunikaci s PDA aplikací. Obsahuje dva moduly, přičemž první z nich slouží k inventuře majetku a druhý k inventuře zboží.

Nejprve se data nahrají do PDA. Majetek a zboží jsou potom zobrazovány v hlavním okně. Po zadání kódu potom daná položka zmizí. Pokud je čárový kód poškozen, lze tuto položku zadat fyzicky. Po dokončení inventury potom zůstanou v systému ty položky, které je nutné dohledat. Výsledná data jsou potom připravená k exportu a zpracování.

Výhody softwaru na inventuru

Celý proces je tedy maximálně zautomatizován a vy nebudete muset nic ručně zapisovat. Je to efektivní a uživatelsky přátelský software, ve kterém se naučíte rychle orientovat a bez problémů tak zvládnete inventarizaci i ve střední či velké firmě. Veškerá data budete mít ihned po ruce v maximálně přehledné formě včetně historie inventur. Díky přehlednosti aplikace se vaši zaměstnanci vyhnou zdlouhavému školení. 

Náš software výrazně zefektivní proces inventury ve vaší firmě a čas, který tak získáte, budete moci využít lepším způsobem.

Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka