Barvicí pásky

TTR (Thermal Transfer Ribbon) jsou speciální barvicí pásky určené pro potisk etiket v termotransferových tiskárnách. Tyto tiskárny fungují tak, že pomocí tepla přenášejí tavitelný inkoust z barvicí pásky na podkladový materiál, přičemž zajistí vysoce kvalitní potisk jakéhokoliv materiálu, ať už se jedná o běžný papír či syntetiku. Společnost Datascan nabízí mnoho druhů barvicích pásek od voskových až po pryskyřičné barvicí pásky pouze od osvědčených výrobců Zebra a Armor.

Typy barvících pásek

V nabídce Datascan najdete celkem 3 typy barvicích pásek:

 • Pryskyřičné barvicí pásky
  Barvicí pásky do tiskáren pro využití v různých odvětvích včetně zdravotnictví. Tento typ barvicích pásek je velmi odolný a spojuje v sobě vysokou kvalitu a trvanlivost.
 • Vosk-pryskyřičné barvicí pásky
  Barvicí pásky do tiskáren štítků z odolné kombinace vosku a pryskyřice jsou vhodné pro aplikaci na velké množství povrchů. Hodí se i pro velmi malé etikety. Tento typ barvicích pásek najde využití v široké řadě odvětví.
 • Voskové barvicí pásky
  Kvalitní voskové barvicí pásky do tiskáren jsou vhodné všude tam, kde je potřeba perfektní výsledek tisku. Hodí se mimo jiné i pro venkovní použití.

Voskové barvicí pásky jsou obvykle první volbou, chceme-li šetřit náklady. Zároveň jsou ale ze všech barvicích pásek do tiskáren štítků nejměkčí a štítky tak mohou být náchylné k poškození.

Barvicí pásky do tiskáren z kombinace vosku a pryskyřice jsou odolnější a o něco méně nákladnější, než voskové barvicí pásky.

Pryskyřičné barvicí pásky jsou nejtvrdší, jsou odolné proti poškození i chemikáliím. Jsou nejlepší volbou pro tisk štítků pro náročné prostředí.

Ve všech případech se jedná o velmi spolehlivé, kvalitní a výkonné barvicí pásky pro rozmanité typy aplikací. Barvicí pásky z naší produkce se vyznačují výraznou sytostí tisku a vysokou citlivostí. V nabídce najdete barvicí pásky vhodné speciálně pro tisk na různé podkladové materiály. Jestliže budete potřebovat poradit s výběrem ideální barvící pásky, kdykoliv se na nás obraťte. Ochotně vám pomůžeme, případně se s vámi rádi setkáme a představíme vám odlišnosti a možnosti jednotlivých variant barvicích pásek.

Termotransferové barvicí pásky

Toto označení barvicích pásek do tiskáren naznačuje způsob, jakým se tyto pásky používají. K přenosu inkoustu na štítek se využívá tepla dodaného hlavicí tiskárny. Prohlédněte si například pryskyřičnou termotransferovou barvicí pásku.

Jak vybírat barvicí pásky do tiskáren

Ze široké nabídky barvicích pásek výrobců Armor a Zebra si jistě vybere každý. Barvicí pásky do tiskáren můžete vybírat například podle odvětví, ve kterém je chcete používat.
V detailu každého produktu najdete detailní informace o konkrétním barvicím pásku, možnostech jeho použití a dostupných rozměrech. Součástí všech barvicích pásek do tiskáren štítků v naší nabídce je také produktový list, ve kterém se dozvíte další informace včetně údajů o odolnosti, citlivosti nebo třeba kompatibilitě s podklady.

Při výběru barvicích pásek pro potisk etiket v termotransferových tiskárnách je důležité zvážit především:

 1. Typ tiskárny: Existují dva typy termotransferových tiskáren - s přímým tepelným tiskem (Direct Thermal) a s přenosovým tepelným tiskem (Thermal Transfer). Barvicí pásky pro tyto dva typy tiskáren jsou odlišné a nelze je zaměňovat.
 2. Materiál etiket: Materiál etiket, na které se bude tisknout, může ovlivnit výběr barvicí pásky. Jestliže jsou etikety například vyrobeny z matného papíru, bude potřeba vybrat barvicí pásku s vyšší hustotou a větší krycí schopností.
 3. Požadovaná odolnost: Pokud jsou etikety určeny pro použití v náročných podmínkách, jako je například expozice UV záření, nadměrná vlhkost, teplota nebo abraze, je důležité vybrat barvicí pásku s odpovídající odolností.
 4. Požadovaná kvalita tisku: Pokud je požadována vysoká kvalita tisku, je důležité zvolit barvicí pásku s vysokou rozlišovací schopností a kvalitními barvami.
 5. Velikost etiket: Velikost etiket může ovlivnit výběr barvicí pásky, protože to určuje šířku barvící pásky. Je důležité zkontrolovat, zda je barvicí páska dostatečně široká pro požadovanou velikost etiket.

Nevíte si rady s výběrem barvicích pásků?

Nejste si jisti, co je pro Vás to pravé? Nevíte, které termotransferové barvicí pásky vybrat? Neváhejte a obraťte se na nás. Rádi Vám pomůžeme s výběrem barvicích pásek do tiskáren štítků i s čímkoliv dalším. Využít můžete červené poptávkové tlačítko nebo nahlédněte do sekce Kontakty a spojte se s námi ještě dnes.

Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby vyřízení záležitostí spojených s mým požadavkem.