Čtečky čárových kódů – videonávody

Na této stránce naleznete užitečné informace a rady týkající se čteček čárových kódů . Účelem této sekce je vám rychle a efektivně poradit s běžnými potížemi, jako je například situace, kdy se snímači nedaří načíst kód. K dispozici zde máte návod a vysvětlení ve formě textu i názorné video, kde si můžete celý proces přehrát a v případě potřeby i zastavit nebo vrátit. Takto budete schopni řešit běžné situace bez nutnosti vzdálené podpory či technika.

Pokud byste v této sekci nenašli řešení, neváhejte se na nás obrátit a my vám rádi poradíme.

Výběr čtečky čárových kódů

Předejít potížím můžete i volbou vhodné čtečky čárových kódů pro váš provoz. Výběr toho správného typu čtečky čárových kódů vám ušetří spoustu starostí. Z naší široké nabídky si jistě vyberete takovou čtečku, která bude vyhovovat vašim potřebám, podmínkám i rozpočtu.

Vysoce odolné čtečky čárových kódů

Potřebujete přístroj používat i v náročných podmínkách, kde je velké množství prachu nebo extrémní či kolísavá teplota? Sháníte zařízení, které je schopné čelit vysokému zatížení ve stavebnictví či těžkém průmyslu? Potom dejte raději přednost snímači čárových kódů s vysokou odolností . Je třeba vzít v úvahu odolnost čtečky čárových kódů vůči mechanickému poškození a průniku vody, prachu nebo chemikáliím. Běžné čtečky by se v takovém provozu mohly poškodit či zničit.

Kabelové čtečky čárových kódů

Spolehlivé a nenáročné na údržbu jsou třeba i kabelové čtečky čárových kódů, které však mají jen omezenou mobilitu, takže pro logistiku a dopravu nejsou zrovna ideálním řešením.

Čtečka čárových kódů s displejem

Pokud chcete čtečkami vybavit pracovníky ve skladu či za pokladnou v supermarketu, bude se vám hodit čtečka čárových kódů s displejem, která zvýší rychlost procesů. Čtečka čárových kódů je nedocenitelným pomocníkem v každém skladu či obchodě, protože je kromě přečtení kódu schopná poskytnout i přehled položek na skladě v reálném čase, případně i další informace.

Mobilní terminál - alternativa s více funkcemi

Potřebujete kromě běžného čtení kódů i jiné funkce? Potom pro vás bude vhodnější volbou mobilní terminál , který umí získaná data z čárového kódu dále zpracovat a následně je analyzovat.

Pokud si s výběrem té správné čtečky čárových kódů pro váš provoz nebudete jistí, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s výběrem pomůžeme.

 

Při výběru čtečky čárových kódů je třeba zvážit několik kritérií

Výběr vhodné čtečky čárových kódů závisí na specifických požadavcích a potřebách vašeho podnikání. Jaké jsou hlavní rozhodovací faktory?

  1. Typ čárových kódů: existuje mnoho různých typů čárových kódů, jako je UPC, Code 128, QR atd. Zvažte, jaký typ kódu budete číst a zvolte čtečku kódů, která podporuje vámi požadovaný formát.

  2. Rozlišení čtečky čárových kódů: rozlišení určuje kvalitu snímání čárového kódu. Vyberte si čtečku čárových kódů s dostatečně vysokým rozlišením, aby byl kód čitelný.

  3. Připojení: zvažte, jak bude čtečka čárových kódů připojena k počítači nebo jinému zařízení.

  4. Schopnost snímat kódy: zjistěte, jak dobře snímá čtečka různé typy čárových kódů a jakým způsobem reaguje na pohyby, ušpiněné kódy či jinak méně čitelné.

  5. Cena: vyberte si čtečku čárových kódů, která splňuje vaše požadavky a přitom koresponduje s vaším vyhrazeným rozpočtem. Je zbytečné investovat do lepšího zařízení, jehož funkce nevyužijete, nebo naopak šetřit a pak ztratit potřebnou funkcionalitu, rychlost a pohodlí. V této věci vám pomůžeme s výběrem.

Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby vyřízení záležitostí spojených s mým požadavkem.