Rostoucí požadavky mezinárodního obchodu a jeho globálního dodavatelského řetězce dnes více než kdy jindy nutí společnosti dodávat více a především rychleji. Od výroby přes logistiku až ke koncovému zákazníkovi je úspěch poháněn schopností rychle přesouvat a sledovat jednotlivé produkty. Řešení přináší pevný průmyslový skener Zebra FS40, který je navržen tak, aby splňoval komplexní požadavky dnešních výrobních a dodacích procesů.

FS40 snadno drží krok s nejrychleji se pohybujícími operacemi a umožňuje sledování a trasování každé součásti a balení pohybující se ve výrobě, skladování a plnění, přičemž zachycuje i ty nejnáročnější čárové kódy. Výsledkem jsou nejlepší výrobní, skladovací, distribuční a logistické procesy ve své třídě, které inspirují podniky k dosažení nejvyššího potenciálu.

S podporou Power-over-Ethernet (PoE) je možné snížit složitost nastavení i náklady. Tato standardní funkce napájí FS40 a připojené příslušenství přímo po síti, čímž eliminuje náklady na výpadky proudu a napájecí zdroje. V případě neexistence PoE infrastruktury lze napájet standardním 24V DC napájením nebo dokonce standardním USB-C portem. USB-C rovněž umožňuje napájet fotoaparát jediným kabelem a poskytuje neomezené možnosti příslušenství. Bezproblémově se integruje s dalšími zařízeními Zebra, jako je tiskárna nebo tablet. 

Snímač Zebra FS40 přichází s výkonným integrovaným systémem osvětlení. Je možné zvolit nejčastěji skenované (červené, bílé, modré, infračervené), případně jeden model, který obsahuje všechny. Výsledkem jsou vysoce kvalitní obrázky pro spolehlivé čtení čárových kódů.

S 360° LED světly mohou operátoři na první pohled vidět, zda bylo dekódování úspěšné nebo neúspěšné, což chrání kvalitu produktů a sledovatelnost. Pět vestavěných diod LED stavu kamery (napájení, online/spuštění, varování zaostření, chyba a stav Ethernetu) usnadňuje ověření, zda jsou plně funkční nebo vyžadují pozornost. Zvuková signalizace s nastavitelnou hlasitostí navíc poskytuje slyšitelný signál úspěšného dekódování.

Operátoři mohou komunikovat s ovládacím panelem Zebra Aurora Human Machine Interface (HMI) prostřednictvím libovolného webového prohlížeče nebo přímým připojením monitoru k Zebra FS40. Odpadá tedy nutnost instalovat PC na každou pracovní stanici, což snižuje požadavky na hardware a náklady na instalaci. Vestavěný Ethernet/IP s Add-On Profile, PROFINET a další síťové protokoly navíc umožňují bezproblémovou integraci s jakýmkoli běžným PLC nebo hostitelským systémem.

Špičková optika a exkluzivní technologie PRZM Intelligent Imaging společnosti Zebra spolupracují na zajištění spolehlivého zachycování dat. Optický systém současně snímá více čárových kódů, rozšiřuje čtecí rozsahy a ohniskové vzdálenosti a umožňuje větší zorné pole pro zachycení více informací s menším množstvím vybavení. PRZM Intelligent Imaging je navržen pro požadavky na sběr dat a zachytí prakticky jakýkoli čárový kód prakticky v jakémkoli stavu – od poškozených či špatně vytištěných 1D a 2D čárových kódů na rychle se pohybujícím dopravním pásu až po náročné DPM kódy na zakřivených a reflexních površích.

Nerovnoměrné osvětlení a potřeba číst čárové kódy na různé vzdálenosti mohou způsobit potřebu dalších kamer, externích světel nebo složitých doplňků. Exkluzivní funkce ImagePerfect+ od Zebry zachytí až 16 různých snímků jednoho předmětu, každý s vlastním jedinečným nastavením pro ostření, expozici, zesílení, ovládání osvětlení a další. Výsledkem jsou vysoce kvalitní obrázky, které umožňují vysokou rychlost čtení, výrazné snížení složitosti řešení a nižší celkové náklady na vlastnictví.

V případě, že pracovníci potřebují přečíst více čárových kódů na položce, je možné jedním kliknutím v Zebra Aurora aktivovat režim ManyCode pro zachycení všech čárových kódů současně, bez ohledu na množství, symboliku nebo data kódu.

Díky robustnosti a ultra odolnému designu zvládá Zebra FS40 spolehlivý provoz i v tom nejnáročnějším průmyslovém prostředí. Hliníkové pouzdro je odolné proti chemikáliím a oleji a díky krytí IP65/IP67 je zařízení prachotěsné a schopné odolat mytí či dokonce úplnému ponoření do vody. Provozní teplota je 0°C až 40/45 °C.

Kde využít Zebra FS40

Fixní průmyslový snímač kódů Zebra FS40 nalezne využití především v průmyslové výrobě.

Ke stažení

Produktový list

Video k Zebra FS40

Průmyslová stacionární čtečky 1D a 2D kódů určené do výrobního prostředí.
Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby vyřízení záležitostí spojených s mým požadavkem.