Termotiskárny – tiskárny samolepicích štítků (obor užití: Maloobchod)

V naší nabídce termotiskáren naleznete tiskárny samolepicích štítků a tiskárny etiket vhodné pro každou aplikaci.

 • Od vysoce výkonných termotiskáren pro náročné výrobní linky a provozy,
 • přes mobilní tiskárny samolepicích štítků pro využití v terénu, tiskárny střední třídy pro potisk etiket čárovým kódem ve středně velkých objemech,
 • až po stolní termotiskárny čárového kódu malých rozměrů vhodné zejména pro aplikace s nízkými objemy tisků.

Specializovaná řešení pro tisk samolepicích štítků

Nabízíme spolehlivá řešení pro tisk etiket od světových výrobců Honeywell/Intermec, Zebra, Datamax nebo Epson.

K dispozici jsou vám vysoce specializované termotiskárny určené profesionálům v různých odvětvích:

 • Tiskárny etiket, případně identifikačních náramků pro zdravotnictví nebo farmaceutický průmysl
 • Průmyslové termotiskárny odolné nepříznivým podmínkám ve výrobních provozech
 • Kompaktní tiskárny samolepicích štítků pro logistiku a dopravu
 • Rychlé a trvanlivé termotiskárny pro maloobchod a služby

Společnými znaky všech termotiskáren z naší nabídky jsou kvalita tisku, spolehlivost, neobyčejná odolnost, sofistikované možnosti integrace a správy v profesionálním prostředí. Díky tomu pomáhají zvyšovat efektivitu práce, eliminovat chyby a optimalizovat procesy.

Co jsou termotiskárny a jak fungují?

Termotiskárny jsou tiskárny, které využívají pro vytvoření obrazu na vybraný materiál teplo. Na rozdíl od jiných tiskových forem nevyužívají inkoust nebo toner, ale závisí na termálních papírech, které přenáší obraz. V oblastech maloobchodu a logistice jsou populární právě kvůli možnosti rychlého tisku štítků a etiket. Termotiskárny jsou odolné, efektivní, levné, dodávají se v různých modelech a velikostech. 

Základní rozdělení termotiskáren štítků a etiket

Termotransferové tiskárny štítků

Termotransferové tiskárny fungují na principu přenosu obrazu (motiv) za pomoci tepelného zahřátí. V procesu se používá speciální termocitlivý papír, který se pod tepelnou hlavou zahřeje a následně přenese obraz na vybraný materiál. Oproti přímému tisku umí pracovat s barvami, a proto se může využívat při tisku fotografií. Výsledný potisk je vysoce kvalitní. Termotransferové tiskárny se používají pro značení potrubí, identifikaci přístroje, poučné štítky, bezpečnostní varování nebo na certifikační štítky.

Termotiskárny pro přímý tisk štítků a etiket

Principem přímého termo tisku je ztmavnutí speciálního teplocitlivého papíru při kontaktu s tepelnou tiskovou hlavou. Speciální papír je chemicky ošetřen tak, aby se zobrazil pouze požadovaný motiv/text černé barvy. Přímá tepelná tiskárna neobsahuje žádnou pásku, inkoust ani toner. Díky tomu jsou velmi snadné k použití, lehké a odolné. Tisknou pouze černobíle, a proto jsou oblíbené a dostačující pro maloobchod. Nevýhodou je citlivost termo papíru, který je náchylný na změnu tepla či světla. Jeho životnost je krátká a postupem času ztrácí svou čitelnost. Termotiskárny pro přímý tisk se nejčastěji využívají při tisku účtenek, přepravních štítků nebo různých aplikací čárových kódů.

Podle jakých parametrů vybrat termotiskárny štítků?

V první řadě je nutné určit účel použití termo tiskárny. Přímé termální tiskárny jsou levnější a mají snadnější použití. Nevýhodou je černobílý tisk, který je pro některé typy podnikání nedostačující.

Dalším parametrem, který sledovat u termotiskárny je maximální šířka štítku nebo papíru, které lze v tiskárně využít. Zde opět záleží na typu podnikání. Pro tisk účtenek jsou vhodnější širší papíry, pro kancelářské štítkovače naopak užší.

Důležitým parametrem termotiskárny je rozlišení tisku štítku, kde platí čím vyšší dpi (počet bodů na palec), tím kvalitnější tisk. Při výběru berte opět v potaz účel podnikání. Pokud hodláte tisknout barevné obrázky, sáhněte po vyšším rozlišení termotiskárny.

Zaměřte se na způsob připojení termotiskárny, které má každá termotiskárna jiné. Nejčastěji se využívá připojení přes USB. Na trhu však najdete LAN nebo LPT. 

V poslední řadě sledujte rychlost tisku. To je pro tisk štítků a etiket podstatné.

V případě, že si nevíte rady s výběrem ideální tiskárny etiket nebo štítků, pak nás kontaktujte, ochotně vám poradíme. Pokud chcete zakoupit větší množství tiskáren štítků, pak je možno se domluvit na množstevní slevě při určitém objemu objednávky.

 

Proč termotiskárny samolepicích štítků od nás?

 • moderní a inovativní řešení
 • dlouholeté zkušenosti se zakázkovou dodávkou termotiskáren
 • komplexní řešení pro oblast tiskáren samolepicích štítků
 • poradenství v oblasti výběru termotiskáren

Dodávané značky:

 1. tiskárny samolepicích štítků a etiket Zebra
 2. tiskárny samolepicích štítků a etiket Epson
 3. tiskárny samolepicích štítků a etiket Intermec
 4. tiskárny samolepicích štítků a etiket Honeywell
 5. tiskárny samolepicích štítků a etiket Datamax

Pokud máte jakýkoliv dotaz k parametrům termotiskáren, jsme připraveni vám sdělit veškeré potřebné detaily. Využijte náš odborný servis.

Jak efektivně vytisknout čárové kódy?

Je třeba zvolit, s ohledem na velikost organizace a potřebu množství čárových kódů, takové řešení, které zajistí maximální úsporu času a bezproblémovou přehlednost a systémovost. Při výběru způsobu tisku čárových kódů je důležité zvážit, jak často budou čárové kódy tisknuty, jaký druh kódů bude třeba tisknout, na jaký materiál a jakou kvalitu tisku je třeba dosáhnout. Na základě těchto faktorů lze vybrat nejvhodnější způsob tisku pro konkrétní potřeby.

Existuje několik způsobů, jak vytisknout čárové kódy:

 1. Použitím tiskárny čárových kódů: Tyto tiskárny jsou speciálně vyvinuté pro tisk čárových kódů a nabízejí vysokou kvalitu a rychlost tisku.

 2. Použitím laserové nebo inkoustové tiskárny: Tyto tiskárny lze použít k tisku čárových kódů, ale pro nejlepší kvalitu je třeba použít speciální štítky, tonery nebo inkousty. Nemusí být vhodné řešení v organizacích, které řeší čárové kódy na denní bázi a jsou pro ně podstatnou částí jejich fungování.

 3. Použitím speciálního software pro tisk čárových kódů: existuje řada specializovaných programů pro tisk čárových kódů, které umožňují vytvořit a vytisknout čárové kódy z počítačových zařízení a terminálů. Tyto programy obvykle nabízejí širokou škálu nastavení a možností pro tvorbu a tisk čárových kódů.

Potřebujete poradit s výběrem termotiskárny pro tisk štítků? Řešíte tisk samolepicích etiket a samolepicích štítků? Kontaktujte nás, pomůžeme vám vybrat ideální řešení pro oblast tiskáren etiket a štítků. 

 

---------------------

Naše produkty lidé hledají přes výrazy: termotiskárna, tiskárna samolepících štítků, tiskárna štítků zebra, termotisk štítků. Dále také: tiskárna štítků, tiskárna etiket, tiskárna na štítky, tisk štítků, tiskárna na etikety. Stejně tak: tisk samolepicích štítků, tiskárna samolepících štítků, termotiskárna na štítky, tiskárna na etikety, tiskárna na samolepící štítky. 

 

Použití v dopravě a v logistice

Níže si můžete prohlédnout využití tiskárny etiket Zebra ZT200 v praxi.

Použití v dopravě a v logistice
Použití v dopravě a v logistice

Použití v maloobchodě

Níže si můžete prohlédnout využití tiskárny etiket/cenovek Zebra ZD611 v praxi.

Použití v maloobchodě
Použití v maloobchodě

Použití ve výrobě

Níže si můžete prohlédnout využití tiskáren etiket Zebra ZT600 a Zebra ZQ600 v praxi.

Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě

Použití ve zdravotnictví

Níže si můžete prohlédnout využití tiskáren etiket Zebra a Zebra ZQ600 v praxi.

Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby vyřízení záležitostí spojených s mým požadavkem.