Tiskárny samolepicích štítků (obor užití: Služby)

V naší nabídce tiskáren samolepicích štítku naleznete tiskárny štítků a tiskárny etiket vhodné pro každou aplikaci.

 • Od vysoce výkonných tiskáren štítku pro náročné výrobní linky a provozy,
 • přes mobilní tiskárny samolepicích štítků pro využití v terénu,
 • tiskárny střední třídy pro potisk etiket čárovým kódem ve středně velkých objemech,
 • až po stolní tiskárny čárových kódu malých rozměrů vhodné zejména pro aplikace s nízkými objemy tisků.

Specializovaná řešení pro tisk samolepicích štítků a etiket

Nabízíme spolehlivá řešení pro tisk etiket od světových výrobců Zebra, Honeywell nebo Epson.

K dispozici jsou vám vysoce specializované tiskárny šítků určené profesionálům v různých odvětvích:

 • tiskárny etiket, případně identifikačních náramků pro zdravotnictví nebo farmaceutický průmysl,
 • průmyslové tiskárny odolné nepříznivým podmínkám ve výrobních provozech,
 • kompaktní tiskárny samolepicích štítků pro logistiku a dopravu,
 • rychlé a odolné tiskárny štítků a etiket pro maloobchod a služby.

Společnými znaky všech tiskáren z naší nabídky jsou kvalita tisku, spolehlivost, neobyčejná odolnost, sofistikované možnosti integrace a správy v profesionálním prostředí. Díky tomu pomáhají zvyšovat efektivitu práce, eliminovat chyby a optimalizovat procesy.

Co se týče tiskáren etiket a štítků, tak se dle technologie tisku dělí na direct thermal tiskárny a termotransferové (neboli termotiskárny). Každý typ funguje na jiném principu a používá úplně jiný spotřební materiál (etikety, barvicí pásky).

Co jsou termotiskárny a jak fungují?

Termotiskárny jsou tiskárny, které využívají pro vytvoření obrazu na vybraný materiál teplo. Na rozdíl od jiných tiskových forem nevyužívají inkoust nebo toner, ale závisí na termálních papírech, které přenáší obraz. V oblastech maloobchodu a logistice jsou populární právě kvůli možnosti rychlého tisku štítků a etiket. Termotiskárny jsou odolné, efektivní a dodávají se v různých modelech a velikostech. 

Základní rozdělení tiskáren štítků a etiket

Termotransferové tiskárny štítků

Termotransferové tiskárny fungují na principu přenosu obrazu (motiv) za pomoci tepelného zahřátí. V procesu se používá speciální termocitlivý papír, který se pod tepelnou hlavou zahřeje a následně přenese obraz na vybraný materiál. Oproti přímému tisku umí pracovat s barvami, a proto se může využívat při tisku fotografií. Výsledný potisk je vysoce kvalitní. Termotransferové tiskárny se používají pro značení potrubí, identifikaci přístroje, poučné štítky, bezpečnostní varování nebo na certifikační štítky.

Tiskárny pro přímý tisk štítků a etiket

Principem přímého tisku etiket / štítků je ztmavnutí speciálního teplocitlivého papíru při kontaktu s tepelnou tiskovou hlavou. Speciální papír je chemicky ošetřen tak, aby se zobrazil pouze požadovaný motiv/text černé barvy. Takovéto etiketovací tiskárny neobsahují žádnou pásku, inkoust ani toner. Díky tomu jsou velmi snadné k použití, lehké a odolné. Tisknou pouze černobíle, a proto jsou oblíbené a dostačující pro maloobchod. Nevýhodou je citlivost termo papíru, který je náchylný na změnu tepla či světla. Jeho životnost je krátká a postupem času ztrácí svou čitelnost. Termotiskárny pro přímý tisk se nejčastěji využívají při tisku účtenek, přepravních štítků nebo různých aplikací čárových kódů. Nicméně tiskárny etiket a štítků lze využít v v podstatě kdekoliv, kde je třeba rychlé a efektivní značení prostřednictvím strojově čitelných kódů či jiných identifikátorů.

Podle jakých parametrů vybrat termotiskárny štítků?

V první řadě je nutné určit účel použití termo tiskárny. Přímé termální tiskárny jsou levnější a mají snadnější použití. Nevýhodou je černobílý tisk, který je pro některé typy podnikání nedostačující.

Dalším parametrem, který sledovat u termotiskárny je maximální šířka štítku nebo papíru, které lze v tiskárně využít. Zde opět záleží na typu podnikání. Pro tisk účtenek jsou vhodnější širší papíry, pro kancelářské štítkovače naopak užší.

Důležitým parametrem termotiskárny je rozlišení tisku štítku, kde platí čím vyšší dpi (počet bodů na palec), tím kvalitnější tisk. Při výběru berte opět v potaz účel podnikání. Pokud hodláte tisknout barevné obrázky, sáhněte po vyšším rozlišení termotiskárny.

Zaměřte se na způsob připojení termotiskárny, které má každá termotiskárna jiné. Nejčastěji se využívá připojení přes USB. Na trhu však najdete LAN nebo LPT. 

V poslední řadě sledujte rychlost tisku. To je pro tisk štítků a etiket podstatné.

V případě, že si nevíte rady s výběrem ideální tiskárny etiket nebo štítků, pak nás kontaktujte, ochotně vám poradíme. Pokud chcete zakoupit větší množství tiskáren štítků, pak je možno se domluvit na množstevní slevě při určitém objemu objednávky.

Proč termotiskárny samolepicích štítků od nás?

 • moderní a inovativní řešení
 • dlouholeté zkušenosti se zakázkovou dodávkou termotiskáren
 • komplexní řešení pro oblast tiskáren samolepicích štítků
 • poradenství v oblasti výběru termotiskáren

Dodávané značky:

 1. tiskárny samolepicích štítků a etiket Zebra
 2. tiskárny samolepicích štítků a etiket Epson
 3. tiskárny samolepicích štítků a etiket Intermec
 4. tiskárny samolepicích štítků a etiket Honeywell
 5. tiskárny samolepicích štítků a etiket Datamax

Pokud máte jakýkoliv dotaz k parametrům termotiskáren, jsme připraveni vám sdělit veškeré potřebné detaily. Využijte náš odborný servis.

Jak efektivně vytisknout čárové kódy?

Je třeba zvolit, s ohledem na velikost organizace a potřebu množství čárových kódů, takové řešení, které zajistí maximální úsporu času a bezproblémovou přehlednost a systémovost. Při výběru způsobu tisku čárových kódů je důležité zvážit, jak často budou čárové kódy tisknuty, jaký druh kódů bude třeba tisknout, na jaký materiál a jakou kvalitu tisku je třeba dosáhnout. Na základě těchto faktorů lze vybrat nejvhodnější způsob tisku pro konkrétní potřeby. Pokud neumíte přesně definovat konkrétní technické řešení pro účel tisknutí štítků a etiket, jsme připraveni na základě naší znalosti hardwarových a softwarových možností, vlastností, parametrů a možností aplikací poradit libovolnému zájemci takové systémové řešení, které bude šité na míru.

Existuje několik způsobů, jak vytisknout samolepicí čárové kódy (samolepicí etikety):

 1. Použitím tiskárny čárových kódů: Tyto tiskárny jsou speciálně vyvinuté pro tisk čárových kódů a nabízejí vysokou kvalitu a rychlost tisku.

 2. Použitím laserové nebo inkoustové tiskárny štítků: Tyto tiskárny lze použít k tisku čárových kódů, ale pro nejlepší kvalitu je třeba použít speciální štítky, tonery nebo inkousty. Nemusí být vhodné řešení v organizacích, které řeší čárové kódy na denní bázi a jsou pro ně podstatnou částí jejich fungování.

 3. Použitím speciálního software pro tisk čárových kódů/etiket: existuje řada specializovaných programů pro tisk čárových kódů, které umožňují vytvořit a vytisknout čárové kódy z počítačových zařízení a terminálů. Tyto programy obvykle nabízejí širokou škálu nastavení a možností pro tvorbu a tisk čárových kódů.

Potřebujete poradit s výběrem termotiskárny pro tisk štítků. Řešíte tisk samolepicích etiket a samolepicích štítků? Nevíte, co vše by měla vaše nová termotiskárna na štítky umět a jak ji vhodně integrovat do vaše stávajícího interního systému? Kontaktujte nás, pomůžeme vám vybrat ideální řešení pro oblast tiskáren etiket a štítků.  Dodáváme nejen samotná zařízení (tiskárny samolepicích etiket, termotiskárny na štítky), ale pomáháme se samotnou implementací a řešíme vaše individuální požadavky.

 

---------------------

Naše produkty lidé hledají přes výrazy: termotiskárna, tiskárna samolepících štítků, tiskárna štítků zebra, termotisk štítků. Dále také: tiskárna štítků, tiskárna etiket, tiskárna na štítky, tisk štítků, tiskárna na etikety. Stejně tak: tisk samolepicích štítků, tiskárna samolepících štítků, termotiskárna na štítky, tiskárna na etikety, tiskárna na samolepící štítky, termotiskárna na štítky. 

 

Použití v dopravě a v logistice

Níže si můžete prohlédnout využití tiskárny etiket Zebra ZT200 v praxi.

Použití v dopravě a v logistice
Použití v dopravě a v logistice

Použití v maloobchodě

Níže si můžete prohlédnout využití tiskárny etiket/cenovek Zebra ZD611 v praxi.

Použití v maloobchodě
Použití v maloobchodě

Použití ve výrobě

Níže si můžete prohlédnout využití tiskáren etiket Zebra ZT600 a Zebra ZQ600 v praxi.

Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě

Použití ve zdravotnictví

Níže si můžete prohlédnout využití tiskáren etiket Zebra a Zebra ZQ600 v praxi.

Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví

FAQ – Termotiskárny

Jaké typy tiskáren etiket nabízíte a jaký je jejich hlavní rozdíl?

V naší nabídce najdete direct thermal tiskárny, kde tisk probíhá bez barvicího média rovnou na tiskový materiál, a termotransferové tiskárny, kde se tisk uskutečňuje přes barvicí pásku přenosem barviva na etikety. Nabízíme tiskárny mobilní (přenosné a slouží k mobilnímu tisku účtenek nebo etiket), stolní (slouží k menšímu objemu tisku v kancelářích, lehké výrobě či skladech), střední třídy (určené pro střední objem tisku – standardně do 1500 m, používají se zejména ve skladech a výrobě) a průmyslové (vyznačují se celokovovou odolnou konstrukcí a slouží k vysokému objemu tisku v nepřetržitém třísměnném provozu a dalších aplikacích v náročném prostředí). S výběrem vhodné tiskárny etiket vám rádi poradíme.

Které výrobní a provozní prostředí je vhodné pro průmyslové tiskárny etiket?

Průmyslové tiskárny etiket jsou vhodné především do výroby, případně i logistiky. Hodí se do prostředí s velkým tiskovým zatížením, přičemž snesou i hrubší zacházení.

Jaké jsou výhody použití mobilních tiskáren samolepicích štítků na terénní práci?

Mobilní tiskárny zvyšují produktivitu a přesnost tím, že umožňují přenosný, pohodlný a efektivní tisk štítků s čárovým kódem nebo účtenek v místě aplikace kdykoliv a kdekoliv je potřeba. Mobilní tiskárny samolepicích štítků zefektivňují procesy, neboť umožňují pracovníkům tisknout bez námahy na místě a snižují plýtvání tím, že jim umožňují selektivně tisknout to, co potřebují, čímž šetří čas, peníze a námahu. Mobilní tiskárny jsou lehké a kompaktní a jsou vybaveny pokročilými možnostmi připojení, které zajišťují bezproblémovou integraci s různými zařízeními a systémy pro skutečně efektivní a spolehlivý tisk.

Jaké je hlavní využití stolních tiskáren etiket malých rozměrů?

Stolní tiskárny čárových kódů jsou kompaktní, snadno se obsluhují a poskytují veškerou odolnost, kterou firma vyžaduje pro tisk malých až středních objemů. Vejdou se téměř kamkoliv, neboť nezabírají moc místa. Malé stolní tiskárny jsou ideální pro tisk štítků s čárovým kódem, účtenek a náramků.

Jaké jsou hlavní charakteristiky průmyslových tiskáren a jak odolné jsou v nepříznivých podmínkách výrobních provozů?

Průmyslové tiskárny jsou určeny pro drsná a náročná prostředí. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly spolehlivost 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Průmyslové tiskárny vynikají robustní odolností a uživatelskou přívětivostí a jsou určeny pro aplikace s vysokým objemem. Snesou velkou zátěž a hrubší zacházení a obstarají potřebný výkon. Rádi vám konkrétní průmyslové tiskárny doporučíme.

Jsou termotiskárny kompatibilní s různými druhy etiket a štítků?

Termotiskárny jsou určeny pouze na termo citlivé štítky (jako jsou účtenky, některé materiály samolepicích etiket a visaček), které jsou určeny pouze pro krátkodobé používání.

Jaký je typický objem tisku, který lze očekávat od stolních tiskáren etiket malých rozměrů?

Stolní tiskárny etiket malých rozměrů se doporučují pro potisk do 150 m etiket denně.

Je možné získat odbornou podporu při výběru správné tiskárny etiket pro konkrétní potřeby mé firmy?

Náš tým kvalifikovaných odborníků zákazníkům radí s výběrem tiskárny s ohledem na prostředí, ve kterém by se tiskárna měla používat, dále na tiskovém zatížení, způsobu tisku, materiálu, velikosti i typu etiket a dalších parametrech. To stejné platí pro veškerá zařízení zakoupená u nás.

Máte k dispozici také spotřební materiál, jako jsou etikety a barvicí pásky pro tiskárny etiket?

K tiskárnám etiket dodáváme kompletní spotřební materiál od etiket, visaček, barvicích pásek, identifikačních náramků, nekonečných pásů až po čisticí příslušenství. Neváhejte se na nás obrátit.

Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby vyřízení záležitostí spojených s mým požadavkem.