Termotiskárny – tiskárny samolepicích štítků (Obor užití: Doprava a logistika)

V naší nabídce termotiskáren naleznete tiskárny samolepicích štítků vhodné pro každou aplikaci.

  • Od vysoce výkonných termotiskáren pro náročné výrobní linky a provozy,
  • přes mobilní tiskárny samolepicích štítků pro využití v terénu, tiskárny střední třídy pro potisk etiket čárovým kódem ve středně velkých objemech,
  • až po stolní termotiskárny čárového kódu malých rozměrů vhodné zejména pro aplikace s nízkými objemy tisků.

Specializovaná řešení pro tisk samolepicích štítků

Nabízíme spolehlivá řešení pro tisk etiket od světových výrobců Honeywell/Intermec, Zebra, Datamax nebo Epson.

K dispozici jsou vám vysoce specializované termotiskárny určené profesionálům v různých odvětvích:

  • Tiskárny etiket, případně identifikačních náramků pro zdravotnictví nebo farmaceutický průmysl
  • Průmyslové termotiskárny odolné nepříznivým podmínkám ve výrobních provozech
  • Kompaktní tiskárny samolepicích štítků pro logistiku a dopravu
  • Rychlé a trvanlivé termotiskárny pro maloobchod a služby

Společnými znaky všech termotiskáren z naší nabídky jsou kvalita tisku, spolehlivost, neobyčejná odolnost, sofistikované možnosti integrace a správy v profesionálním prostředí. Díky tomu pomáhají zvyšovat efektivitu práce, eliminovat chyby a optimalizovat procesy.

Co jsou termotiskárny a jak fungují?

Termotiskárny jsou tiskárny, které využívají pro vytvoření obrazu na vybraný materiál teplo. Na rozdíl od jiných tiskových forem nevyužívají inkoust nebo toner, ale závisí na termálních papírech, které přenáší obraz. V oblastech maloobchodu a logistice jsou populární právě kvůli možnosti rychlého tisku štítků a etiket. Termotiskárny jsou odolné, efektivní, levné, dodávají se v různých modelech a velikostech. 

Základní rozdělení termotiskáren štítků a etiket

Termotransferové tiskárny

Termotransferové tiskárny fungují na principu přenosu obrazu (motiv) za pomoci tepelného zahřátí. V procesu se používá speciální termocitlivý papír, který se pod tepelnou hlavou zahřeje a následně přenese obraz na vybraný materiál. Oproti přímému tisku umí pracovat s barvami, a proto se může využívat při tisku fotografií. Výsledný potisk je vysoce kvalitní. Termotransferové tiskárny se používají pro značení potrubí, identifikaci přístroje, poučné štítky, bezpečnostní varování nebo na certifikační štítky.

Termotiskárny pro přímý tisk

Principem přímého termo tisku je ztmavnutí speciálního teplocitlivého papíru při kontaktu s tepelnou tiskovou hlavou. Speciální papír je chemicky ošetřen tak, aby se zobrazil pouze požadovaný motiv/text černé barvy. Přímá tepelná tiskárna neobsahuje žádnou pásku, inkoust ani toner. Díky tomu jsou velmi snadné k použití, lehké a odolné. Tisknou pouze černobíle, a proto jsou oblíbené a dostačující pro maloobchod. Nevýhodou je citlivost termo papíru, který je náchylný na změnu tepla či světla. Jeho životnost je krátká a postupem času ztrácí svou čitelnost. Termotiskárny pro přímý tisk se nejčastěji využívají při tisku účtenek, přepravních štítků nebo různých aplikací čárových kódů.

Podle jakých parametrů vybrat termotiskárny štítků?

V první řadě je nutné určit účel použití termo tiskárny. Přímé termální tiskárny jsou levnější a mají snadnější použití. Nevýhodu je černobílý tisk, který je pro některé typy podnikání nedostačující.

Dalším parametrem, který sledovat u termotiskárny je maximální šířka štítku nebo papíru, které lze v tiskárně využít. Zde opět záleží na typu podnikání. Pro tisk účtenek jsou vhodnější širší papíry, pro kancelářské štítkovače naopak užší.

Důležitým parametrem termotiskárny je rozlišení tisku, kde platí čím vyšší dpi (počet bodů na palec), tím kvalitnější tisk. Při výběru berte opět v potaz účel podnikání. Pokud hodláte tisknout barevné obrázky, sáhněte po vyšším rozlišení.

Zaměřte se na způsob připojení termotiskárny, které má každá termotiskárna jiné. Nejčastěji se využívá připojení přes USB. Na trhu však najdete LAN nebo LPT. 

V poslední řadě sledujte rychlost tisku.

 

---------------------

Naše produkty lidé hledají přes výrazy: termotiskárna, tiskárna samolepících štítků, tiskárna štítků zebra, termotisk štítků.

✖ Zavřít

Poptávka