Mobilní terminály (Obor užití: Maloobchod)

Mobilní terminály jsou ruční počítače s vlastní pamětí pro mobilní sběr a zpracování dat s integrovaným snímačem čárového kódu. Některé mohou být vybaveny i snímačem magnetických karet či dalšími funkcemi. 

 

Výhody mobilního terminálu

Od klasického snímače čárových kódů se liší tím, že umí čárový kód nejen přečíst, ale i dále zpracovat. Také je možné sbírat a vkládat další potřebná data jako jsou informace o zákaznících. Vkládání dat se provádí pomocí dotykového displeje, klávesnice nebo vestavěného snímače. Funkci mobilního terminálu zajišťuje aplikační software. Jednotlivé terminály v určitém provozu mají také tzv. hostitelské zařízení, které sbírá veškerá vybraná data. Data se z terminálu nahrají do hostitelského zařízení pomocí kabelu nebo se odesílají bezdrátově.

Mobilní terminály z naší nabídky využívají nejnovějších technologií a nabízí moderní řešení pro všechny mobilní aplikace. Pro běžný provoz je mnohem výhodnější si mobilní terminály pořídit, avšak pro jednorázové akce existuje i možnost pronájmu terminálu.

Napájení obvykle zajišťuje dobíjitelný akumulátor, který dovolí mobilnímu terminálu fungovat při plném vytížení několik hodin. Je tedy jedním z důležitých kritérií při výběru vhodného terminálu.

Kde využít mobilní terminály

Mobilní terminály jsou využívány především v maloobchodě, skladování, logistice. Jsou dobrými pomocníky při sběru dat o zákaznících a pro komunikaci mobilních pracovníků. V naší nabídce najdete i mobilní terminály pro specifická odvětví jako je zdravotnictví. 

Kde využít mobilní terminály

Typy mobilních terminálů

Jsou dva hlavní typy mobilních terminálů:

  • pro běžné použití,
  • pro použití v průmyslu.

Mobilní terminály pro běžné použití jsou lehčí, ergonomické a jsou vhodnější do nenáročného prostředí. Průmyslové mobilní terminály potom vynikají svou robustností, odolností vůči pádu a nepříznivému počasí. Využití najdou mimo jiné v těžkém průmyslu, mrazírnách atd. 

Pracovníci v terénu jako jsou doručovatelé zásilek nebo servisní technici plynáren ocení mobilní terminály s odnímatelnou klávesnicí sloužící jako náhrada za notebook či tablet. Některé mobilní terminály jsou upevnitelné na vysokozdvižný vozík nebo je lze připevnit do držáku v automobilu. Pokud si nejste jistí, jaký typ mobilního terminálu se nejvíce hodí pro vaše účely, rádi vám s výběrem pomůžeme. Neváhejte nás kontaktovat.

✖ Zavřít

Poptávka