Čtečky čárových a 2D kódů (QR kódy a další) (obor užití: Služby)

Potřebujete snímače čárových a 2D kódů s řadou funkcí nebo jednoduchou čtečku čárových kódů? V obou případech jste tu správně. Nabízíme čtečky čárových kódů pro vysoké zatížení, náročný provoz a intenzivní používání. Najdete zde také cenově dostupný snímač pro malou firmu v nenáročném prostředí. Kontaktujte nás, pomůžeme vám vybrat ideální čtečku čárových kódů. Využijte našich dlouholetých zkušeností s prodejem a instalací čteček kódů. Víme vše o čtečkách QR kódů, čtečkách 2d kódů a speciálních scannerech čárových kódů.

Specializujeme se na ruční čtečky čárových kódů do skladu, profi čtečky čárových kódů s displejem, speciální snímače čárových kódů a bezdrátové čtečky čárových kódů. Orientujeme se ve všech parametrech a umíme vám zcela jasně doporučit ideální aplikaci a nejvhodnější variantu čteček čárových kódů.

 

Čtečky čárových kódů lze uplatnit v mnoha různých oblastech a aplikacích za účelem automatizování a zefektivnění provozu, eliminaci chybovosti. Mezi nejčastější oblasti uplatnění patří:

 • Maloobchod: čtečky kódů jsou využívány pro skenování produktů při pokladních transakcích, inventurách a sledování skladových zásob.
 • Logistika a distribuce: čtečky kódů zapojíte pro sledování pohybu zboží a správě skladových operací, včetně příjmu a výdeje zásob.
 • Zdravotnictví: čtečky kódů zefektivňují identifikaci pacientů, sledování léků a zdravotnických instrumentů, správu zásob léků.
 • Výroba: čtečky kódů využijete pro sledování výrobních procesů, identifikaci a sledování surovin/polotovarů a hotových výrobků.
 • Doprava a logistika: čtečky pro sledování a správu zásilek, označení a identifikaci palet apod.
 • Cestovní ruch: čtečky kódů jsou nezbytné pro skenování palubních lístků, rezervací, průkazů totožnosti a vstupenek.
 • Vzdělávání: slouží pro evidenci knihovních procesů, sledování docházky studentů a správu školních materiálů.

Vše pro skenování kódů a komplexní servis pro vás

V případě, že si nevíte rady s výběrem ideální čtečky čárového kódu, pak nás kontaktujte, ochotně vám poradíme. Pokud chcete zakoupit větší počet čteček čárových kódů např. pro váš sklad, pak je možno se domluvit na množstevní slevě při určitém objemu objednávky.

S čím vám ochotně poradíme:

 • vybrat ideální skener QR kódů
 • navrhnout podnikový systém skenování kódů
 • dodáme mobilní čtečky QR kódů
 • systém pro optimalizaci skenování QR kódů
 • instalace systému čteček QR kódů pro PC
 • návrh čárových kódů pro informační systémy

Je pro vás vhodný spíše systém s bezdrátovými čtečkami čárových kódů, tedy chcete používat spíše tzv. mobilní čtečky čárových kódů? Potřebujete přizpůsobené řešení skenerů QR kódů s dokonalým snímáním i v těch nejtěžších podmínkách? Jsme tu pro vás. Kontaktujte nás a my vám pomůžeme.

----------------------

Tematická specifikace nabízených produktů: čtečka QR kódu, čtečka kódu, 2d kód, čtečka čárových kódů do skladu, bezdrátová čtečka čárových kódů, čtečka čárových kódů s displejem. Dále také: snímače čárových kódů, čtečka do skladu, čtečka čárových kódů bezdrátová. Stejně tak: čtečka do skladů, čtečka čárových kódů cena, ruční čtečka čárových kódů, bezdrátové čtečky čárových kódů, scanner čárových kódů, čtečka QR kódu pro PC, výroba pomocí čárových kódů. 

 

Z čeho se skládá čárový kód?

Čárový kód je složen ze dvou částí - čárového kódu a 12 místného čísla UPC. První šest číslic odpovídá identifikačnímu číslu výrobce. Dalších pět číslic uvádí číslo položky. Poslední číslo je tzv. kontrolní číslo, které pomáhá určovat, zda byl čárový kód naskenovaný správně. Existují dva typy čárových kódů. První z nich je lineární čárových kód, který obsahuje textovou informaci. Druhým typem je 2D kód, který je složitější a může obsahovat informace o ceně, množství, obrázku, webové adrese apod. Typickým příkladem 2D kódu je oblíbený QR kód. 

Z čeho se skládá čárový kód?
Z čeho se skládá čárový kód?
Z čeho se skládá čárový kód?
Z čeho se skládá čárový kód?
Z čeho se skládá čárový kód?
Z čeho se skládá čárový kód?

Jak funguje čtečka čárových kódů?

Čtečka (snímač) čárových kódů se skládá ze tří částí, které dohromady umožňují čtení kódů. Jedná se o:

 • osvětlovací systém, 
 • snímač, 
 • dekodér. 

Osvětlovací systém obsahuje červené LED nebo laserové světlo a jeho úkolem je skenovat černobílé prvky čárového kódu. Následně snímač detekuje odražené světlo, generuje analogový signál a odešle ho do dekodéru. Dekodér tento signál ověří a převede ho na textové údaje. Převedený text je dodáván do počítačového softwarového systému, který již obsahuje databázi výrobců, produktů a dalších informací.

Jak funguje čtečka čárových kódů?
Jak funguje čtečka čárových kódů?

Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů

Z naší nabídky si určitě vyberete takovou čtečku čárových kódů, která bude v souladu s vašimi potřebami i rozpočtem. Nabízíme širokou škálu kabelových i bezdrátových modelů vyhovujících různým potřebám vašich aplikací.

Kabelové čtečky čárových kódů

Mezi důvody pro volbu kabelové čtečky čárových kódů nejčastěji patří cena, spolehlivost a bezúdržbovost provozu. Uplatní se tam, kde nejsou velké nároky na mobilitu zařízení.

Bezdrátové čtečky čárových kódů

Naopak bezdrátová čtečka čárových kódů vyniká tam, kde je potřeba pracovat na rozsáhlejším prostoru, tedy typicky ve skladech, logistických centrech a výrobě.

Kromě mobility je s ohledem na zamýšlené nasazení také třeba vzít v úvahu odolnost čtečky čárových kódů vůči mechanickému poškození a průniku vody, prachu nebo chemikálií. Pro náročnější použití se proto hodí modely s vysokým stupněm krytí (IP).

V našem sortimentu najdete vysoce kvalitní kabelové i bezdrátové čtečky čárových a 2D kódů od renomovaných výrobců Zebra, Datalogic a Honeywell/Intermec.

Průmyslové čtečky čárových kódů

V naší nabídce najdete širokou škálu průmyslových čteček čárových kódů, které se chodí do maloobchodu, skladových a distribučních center i do výroby. Pomocí průmyslové čtečky lze kontrolovat a zpracovávat objednávky, sledovat zásilky i kontrolovat kvalitu. Čtečky jsou vybaveny bezdrátovou technologii Bluetooth. Snímače jsou spolehlivé, výkonné a velmi odolné. Vyzkoušejte například čtečky Datalogic Power Scan PBT9100 nebo Datalogic PowerScan 95X1-AR.

Čtečka čárových kódů s displejem

Čtečky čárových kódů s displejem využijete ve výrobě, skladu, u pokladem i v logistických centrech. Jsou spolehlivými pomocníky, kteří díky displeji dokáží velmi rychle komunikovat a zvyšují interaktivitu. Některé čtečky umožňují fungovat i jako mobilní terminál. Vyzkoušejte snímače čárových kódů Zebra nebo čtečky Honeywell

Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů
Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů
Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů
Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů

Software čtečky čárových kódů

Při nákupu snímačů čárových kódů nezapomeňte ani na výběr správného software. V našem sortimentu najdete software pro návrh, tisk a správu etiket i software pro design karet. Správný výběr softwaru zajišťuje maximalizaci efektivity a snižuje náklady. Každý software nabízí jiné možnosti využití. Existují základní varianty, které umožňují například příjem a výdej zboží na sklad, inventury, informace o stavu zboží na skladě, výdej do spotřeby apod. 

 

------------

Dohledatelnost produktů přes výrazy: čtečka čárových kódů, čtečka kódu, snímač čárových kódů, čtečka čárových kódů bezdrátová.

Software čtečky čárových kódů
Software čtečky čárových kódů
Software čtečky čárových kódů
Software čtečky čárových kódů

Použití v maloobchodě

Níže si můžete prohlédnout využití čteček čárových kódů Datalogic QuickScan 2200 a Datalogic Gryphon 4500 v praxi.

Použití v maloobchodě
Použití v maloobchodě
Použití v maloobchodě
Použití v maloobchodě

Použití ve službách

Níže si můžete prohlédnout využití čteček čárových kódů Datalogic PowerScan 9500, Datalogic QuickScan 2500 a Datalogic Gryphon 4500 v praxi.

Použití ve službách
Použití ve službách
Použití ve službách
Použití ve službách
Použití ve službách
Použití ve službách

Použití ve výrobě

Níže si můžete prohlédnout využití čteček čárových kódů Datalogic HandScanner a Datalogic PowerScan 9600 v praxi.

Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě
Použití ve výrobě

Použití ve zdravotnictví

Níže si můžete prohlédnout využití čteček čárových kódů Zebra a Datalogic RIDA v praxi.

Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví
Použití ve zdravotnictví

FAQ – Čtečky čárových a 2D kódů

Jaký je rozdíl mezi čtečkou čárových kódů a čtečkou 2D kódů?

Základní rozdíl mezi čtečkou čárových kódů a čtečkou 2D kódů je v tom, že čtečka čárových kódů je schopna číst pouze 1D kód, čtečka 2D kódů přečte 1D i 2D kód. 1D kód (např. EAN-13, Codebar, UPC) je kód složený pouze z čar a obsahuje data v jednom směru, přičemž může mít až 30 znaků. 2D kód (např. QR kód, Datamatrix) obsahuje data jak v horizontálním, tak vertikálním směru a může mít až 3000 znaků.

Jak je čtečka kódů napájena?

Drátové snímače (pokud je USB) se napájí přímo přes kabel. U čteček kódů připojených přes RS232 rozhraní je nutný zdroj. U bezdrátových verzí čteček kódů funguje napájení na stejném principu jako u drátových snímačů, nicméně pro rychlejší nabíjení je vhodné zakoupit externí zdroj.

Jaká je odolnost čtečky kódů v náročném prostředí (např. voda, prach)?

Do náročného prostředí se používají vysoce odolné čtečky kódů, přičemž jejich krytí je většinou IP65 nebo IP67. Záleží na typu čtečky kódů, ale obecně platí, že čím průmyslovější snímač, tím větší odolnost a tedy vyšší IP.

Jaká je životnost čtečky kódů?

Co se týče životnosti čtečky kódů, záleží na mnoha faktorech, včetně výrobce, prostředí, ve kterém se používá, zacházení a především na tom, zda byla vybrána vhodná čtečka do konkrétního prostředí. Některé čtečky tedy mohou mít životnost i 10 let.

Jaká je záruka a servisní podpora pro čtečky kódů?

Záruka se liší dle konkrétního produktu i výrobce, přičemž standardní záruka na čtečky kódů je ve většině případů 3 roky. Je možné zakoupit servisní kontrakty na 3 nebo 5 let, kryjící i případné mechanické poškození vzniklé následkem opakovaných pádů či jiného hrubého zacházení.

Jsou čtečky kódů kompatibilní s naší stávající IT infrastrukturou?

Ano, čtečky kódů jsou kompatibilní s libovolnou IT infrastrukturou.

Může být čtečka kódů propojena s mobilním zařízením nebo počítačem?

Ano. Čtečka kódů musí být s něčím propojena, data se musí někam odesílat a následně jsou využívána pro další procesy.

Jaký je postup nastavení a instalace čtečky kódů?

Dodáváme čtečky, které je možné používat ihned po vybalení z krabice (čtečky pro běžné užití), snímače zakoupené u nás však mají v ceně i technickou podporu, takže zařízení vám pomůžeme nastavit. Na našich webových stránkách se v sekci Servis nachází videonávody, které vám mohou rovněž pomoci ohledně instalace a nastavení čteček čárových kódů.

Může čtečka kódů pracovat i offline?

Ano, ale pouze vybrané bezdrátové čtečky. U nich se data načítají do interní paměti a následně odešlou do systému. Díky tomu lze čtečku kódů používat i offline, resp. co interní paměť dovolí.

Datascan - systémy automatické identifikace
✖ Zavřít

Poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby vyřízení záležitostí spojených s mým požadavkem.