Čtečky čárových a 2D kódů (QR kódy a další) (Obor užití: Doprava a logistika)

Potřebujete snímače čárových a 2D kódů s řadou funkcí nebo jednoduchou čtečku čárových kódů? V obou případech jste tu správně. Nabízíme čtečky čárových kódů pro vysoké zatížení, náročný provoz a intenzivní používání. Najdete zde také cenově dostupný snímač pro malou firmu v nenáročném prostředí. Kontaktujte nás, pomůžeme vám vybrat ideální čtečku čárových kódů.

 

Z čeho se skládá čárový kód?

Čárový kód je složen ze dvou částí - čárového kódu a 12 místného čísla UPC. První šest číslic odpovídá identifikačnímu číslu výrobce. Dalších pět číslic uvádí číslo položky. Poslední číslo je tzv. kontrolní číslo, které pomáhá určovat, zda byl čárový kód naskenovaný správně. Existují dva typy čárových kódů. První z nich je lineární čárových kód, který obsahuje textovou informaci. Druhým typem je 2D kód, který je složitější a může obsahovat informace o ceně, množství, obrázku, webové adrese apod. Typickým příkladem 2D kódu je oblíbený QR kód. 

Z čeho se skládá čárový kód?
Z čeho se skládá čárový kód?
Z čeho se skládá čárový kód?

Jak funguje čtečka čárových kódů?

Čtečka (snímač) čárových kódů se skládá ze tří částí, které dohromady umožňují čtení kódů. Jedná se o:

  • osvětlovací systém, 
  • snímač, 
  • dekodér. 

Osvětlovací systém obsahuje červené LED nebo laserové světlo a jeho úkolem je skenovat černobílé prvky čárového kódu. Následně snímač detekuje odražené světlo, generuje analogový signál a odešle ho do dekodéru. Dekodér tento signál ověří a převede ho na textové údaje. Převedený text je dodáván do počítačového softwarového systému, který již obsahuje databázi výrobců, produktů a dalších informací.

Jak funguje čtečka čárových kódů?

Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů

Z naší nabídky si určitě vyberete takovou čtečku čárových kódů, která bude v souladu s vašimi potřebami i rozpočtem. Nabízíme širokou škálu kabelových i bezdrátových modelů vyhovujících různým potřebám vašich aplikací.

Kabelové čtečky čárových kódů

Mezi důvody pro volbu kabelové čtečky čárových kódů nejčastěji patří cena, spolehlivost a bezúdržbovost provozu. Uplatní se tam, kde nejsou velké nároky na mobilitu zařízení.

Bezdrátové čtečky čárových kódů

Naopak bezdrátová čtečka čárových kódů vyniká tam, kde je potřeba pracovat na rozsáhlejším prostoru, tedy typicky ve skladech, logistických centrech a výrobě.

Kromě mobility je s ohledem na zamýšlené nasazení také třeba vzít v úvahu odolnost čtečky čárových kódů vůči mechanickému poškození a průniku vody, prachu nebo chemikálií. Pro náročnější použití se proto hodí modely s vysokým stupněm krytí (IP).

V našem sortimentu najdete vysoce kvalitní kabelové i bezdrátové čtečky čárových a 2D kódů od renomovaných výrobců Zebra, Datalogic a Honeywell/Intermec.

Průmyslové čtečky čárových kódů

V naší nabídce najdete širokou škálu průmyslových čteček čárových kódů, které se chodí do maloobchodu, skladových a distribučních center i do výroby. Pomocí průmyslové čtečky lze kontrolovat a zpracovávat objednávky, sledovat zásilky i kontrolovat kvalitu. Čtečky jsou vybaveny bezdrátovou technologii Bluetooth. Snímače jsou spolehlivé, výkonné a velmi odolné. Vyzkoušejte například čtečky Datalogic Power Scan PBT9100 nebo Datalogic PowerScan 95X1-AR.

Čtečka čárových kódů s displejem

Čtečky čárových kódů s displejem využijete ve výrobě, skladu, u pokladem i v logistických centrech. Jsou spolehlivými pomocníky, kteří díky displeji dokáží velmi rychle komunikovat a zvyšují interaktivitu. Některé čtečky umožňují fungovat i jako mobilní terminál. Vyzkoušejte snímače čárových kódů Zebra nebo čtečky Honeywell

Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů
Rozsáhlý sortiment čteček čárových kódů

Software čtečky čárových kódů

Při nákupu snímačů čárových kódů nezapomeňte ani na výběr správného software. V našem sortimentu najdete software pro návrh, tisk a správu etiket i software pro design karet. Správný výběr softwaru zajišťuje maximalizaci efektivity a snižuje náklady. Každý software nabízí jiné možnosti využití. Existují základní varianty, které umožňují například příjem a výdej zboží na sklad, inventury, informace o stavu zboží na skladě, výdej do spotřeby apod. 

 

------------

Dohledatelnost produktů přes výrazy: čtečka čárových kódů, čtečka kódu, snímač čárových kódů, čtečka čárových kódů bezdrátová.

Software čtečky čárových kódů
Software čtečky čárových kódů
✖ Zavřít

Poptávka